Na Kaziuka…czyli XIII spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zapraszają „Na Kaziuka…” czyli XIII spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski – 5 marca 2016 (sobota) godz. 17.00

w programie:
– występ Zespołu Pieśni i Tańca  „JAWOR”
– kiermasz kaziukowy

Zespół Pieśni i Tańca  „JAWOR”
z podwileńskiej miejscowości Awiżenie prezentuje oryginalny polski folklor ludowy. Powstał dzięki grupie miłośników polskiej kultury ludowej, która postanowiła założyć zespół, w którym mogłaby rozwijać swój talent i zamiłowanie do tańca, śpiewu i muzyki ludowej, jednocześnie propagując polski folklor.

Jawor gromadzi w swoich szeregach młodzież w wieku od 18 do 30 lat, która ćwiczy w dwóch sekcjach: tanecznej i wokalnej. Na repertuar Zespołu składają się polskie i wileńskie pieśni ludowe, pieśni patriotyczne, tańce regionów Polski, tańce wileńskie oraz białoruskie, a także obrazki sceniczne, np. Dożynki. Pomimo tego, że Jawor działa od niedawna, odbył już wiele koncertów w kraju i za granicą. Był uczestnikiem wielu festiwali, m.in. XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Polskiej „Kwiaty Polskie”, VII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Pokrovskije kolokola”, III oraz IV Festiwalu Narodów w ramach Jarmarku Narodów.

Zespół w znacznym stopniu dba o technikę taneczną i wokalną, jako szczególną formę przekazu treści kulturowych. Ponieważ mieszkają w kraju wielokulturowym, w którym od wielu lat swoją kulturę kultywują Polacy, Rosjanie, Litwini, Żydzi, Białorusini, dążą do różnorodności repertuaru poprzez poznawanie i promowanie folkloru innych narodów.

Kierownik grupy tanecznej i choreograf – Renata Lisowska-Urbanowicz
Kierownik grupy wokalnej – Elita Sinkiewicz
Kierownik kapeli – Olek Kwiecień

Bilety w cenie:  12 zł, 9 zł /z Kartą MRTP/, balkon 9 zł, 7 zł /z Kartą MRTP/ do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki,ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 89 743 34 70 oraz online w systemie ekobilet.