Otwarcie połączenia z Oslo

20 maja za pośrednictwem linii lotniczej WizzAir możesz wyruszyć do stolicy Norwegii – Oslo, prosto z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury z Szyman. Wizz Air oferuje prawie 87 000 miejsc w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w 2017 roku, co stanowi 220% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 59 zł.

 

Dzięki temu nie tylko mieszkańcy regionu będą mogli zwiedzić Norwegię czy samo Oslo, ale również spora grupa Polaków z Norwegii może przylecieć na Warmię i Mazury. Dla zainteresowanych warto przypomnieć, że to właśnie w Oslo znajduje się Muzeum Muncha, z jego chyba najbardziej znanym obrazem „Krzyk”. Ponadto warto w planie wycieczki uwzględnić m.in.: Norweskie Muzeum Nauki i Technologii w Oslo, Park rzeźb Ekebergparken, Mathallen — centrum norweskiej kultury kulinarnej, otwarte kąpielisko morskie SØRENGA, Muzeum Astrup Fearnley, operę czy zabytkowy ratusz – a to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów w  okolicy.

 

Zobacz także: Miejsca, które warto odwiedzić w Oslo

 

Połączenie do Oslo-Torp w okresie od 20 maja do 22 czerwca będzie realizowane dwa razy w tygodniu (we wtorki i w soboty), natomiast od 22 czerwca – trzykrotnie (także w czwartki).

Na stronie internetowej lotniska KUP BILET każdy, kto jest chętny do skorzystania z lotów oferowanych przez przewoźników z Szyman, może zostać przekierowanym na stronę wybranych linii lotniczych celem złożenia zamówienia.  Zamówień na loty można dokonywać bezpośrednio na stronach przewoźników.

Lotnisko Olsztyn-Mazury to najmłodszy polski port lotniczy. Budowa terminalu zakończyła się pod koniec 2015 roku, a pierwsze regularne loty są obsługiwane od 20 stycznia 2016 roku. Ciekawa konstrukcja zawiera dużo drewnianych elementów, słupy podtrzymujące konstrukcję dachu mogące kojarzyć się z drewnianymi pomostami nad jeziorem, czy wejścia do terminalu przypominające małe domki o spadzistych dachach. Na uwagę zasługują taras widokowy znajdujący się na piętrze, powierzchnie gastronomiczne, sale konferencyjne oraz strefa dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *