Zajęcia taneczne GRACJA

Zespół Małych Form Tanecznych „Gracja” działa w Domu Kultury od 1988 r. Do zespołu należą tancerze zaawansowani. Chciałabym aby tancerze adresując swój repertuar taneczny do różnych odbiorców, dzięki swej zmienności, uczył nas – widzów nietradycyjnego spojrzenie na sztukę tańca, akceptowania jej wielopostaciowości. Członkowie zespołu poznają wiele technik i stylów tanecznych: klasyka, modern-jazz, funky – jazz, hip-hop/new style, brodway – jazz, taniec nowoczesny. Zespół występuje przy okazji różnych uroczystości lokalnych również poza Gołdapią.
Musicie państwo wiedzieć, że istnieje konieczność opanowania przez współczesnego tancerza umiejętności w zakresie różnych technik i stylów tańca artystycznego, wzbogacających jego możliwości wyrazowe i ruchowo-interpretacyjne.
Mając na względzie piękno ruchu i harmonię z muzyką oraz przede wszystkim dobrą zabawę do rzeczy fundamentalnych zaliczam: technika, wyczucie rytmu, miękkość, lekkość i łatwość z jaką ruch przychodzi, naturalność ale i zarazem złożoność ruchu – tu duże znaczenie ma ogólna kondycja ciała, kreatywność, uśmiech, styling – ale trzeba pamiętać, że każdy powinien szukać swojego stylu. Taniec to historia, którą opowiada się gestem, wyrazem twarzy, związana z przeżyciami, uczuciami….

-> Balet dla dzieci (I-III klasa)
Podczas zajęć dzieci poznają podstawy tańca klasycznego niezbędne do nauki innych technik tanecznych. Uczą się poruszania z lekkością i gracją. Rzeźbią ciało i pracują nad tym, aby ruch był w efekcie imponującą harmonią i siłą obrazu. Dla urozmaicenia zajęć – nauka prostych kroków hip-hop.

-> Balet z modern – jazz
Dla dzieci i młodzieży (od IV kl.) poszukujących możliwości rozwijania zainteresowań artystycznych. W programie zajęć tanecznych prowadzący oferuje atrakcyjne formy pracy nad ciałem, kombinacje ruchowe. W programie podstawy tańca klasycznego niezbędne do nauki innych technik tanecznych.

-> Hip-hop

Na zajęciach dzieci i młodzież poznają styl tańca hip-hop i różne jego odłamy. Pracują nad techniką, kondycją ciała, miękkością ruchów. W programie zajęć kombinacje ruchowe, układy choreograficzne.

-> Balet z modern – jazz dla dorosłych
Technika tańca klasycznego wykorzystywana do formowania i wzmacniania swojego ciała. Modern-jazz w kombinacjach jako ciekawy element zajęć. Praca nad ciałem i relax.

Dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach (wszystkie grupy) mają możliwość udziału w warsztatach tanecznych (różne techniki i style) organizowanych przez dział tańca, uczestniczenia i współorganizacji imprez (Mini Playback Show, Wybory Miss Goldapi itp.), udziału w wyjazdach na spektakle taneczne poza Gołdap, poza granice kraju.

Godziny zajęć:
Poniedziałek
15.30 – 16.30 – balet dla dzieci + hip-hop (I-III klasa)
17.00 – 18.00 – hip-hop (od 11 lat)
18.30 – 20.00 – zespół taneczny „Gracja”
20.00 – 21.00 – balet dla dorosłych + modern jazz

Środa
15.30 – 16.30 – balet + modern jazz (od IV kl.)
17.00 – 18.00 – hip-hop (od 11 lat)
18.30 – 20.00 – zespół taneczny „Gracja”
20.00 – 21.00 – balet dla dorosłych + modern jazz

Piątek
15.00 – 16.00 – balet + hip-hop dla dzieci (I-III klasa)
16.00 – 17.30 – zespół taneczny „Gracja”
18.00 – 19.30 – balet + modern-jazz (od IV klasy)

zajęcia prowadzi st. instruktor d/s tańca – Alicja Andrulewicz
tel. kontaktowy 506266209

Zapisy w poniedziałki, środy i piątki w godzinach zajęć.


Mirosław Bobrowski – starszy instruktor tańca

            Zajęcia taneczne odbywają się w każdy wtorek i czwartek. Młodzież uczy się tańca towarzyskiego przystosowanego do występów scenicznych.

Na zajęcia uczęszczają również pary dorosłe ucząc się tańca użytecznego (walc wiedeński, tango, samba itp.) Zajęcia odbywają się w rytmach muzyki latynoamerykańskiej, standardowej oraz współczesnej. Młodzież występuje na różnych imprezach okolicznościowych uświetnia swoim tańcem czas zebranym. Prowadzone są również zajęcia grupy integracyjnej, składającej się z wolontariuszy i osób niepełnosprawnych. Uczestnicy przygotowują spektakle teatralne, występy szczudlarzy, trash musik, bębny (yamba), fojer show.

Jestem w Domu Kultury w każdy:
wtorek w godz. 13:00 – 21:00
czwartek 15:00 – 21:00

Organizuję okolicznościową naukę tańca (nowożeńcy, studniówki, połowinki itp.) oraz pokazy taneczne. Zapraszam chętnych do udziału w zajęciach.  Kontakt osobisty pod numerem  605 740 924

{youtube}_tG2rcnhz9Y&feature=related{/youtube}


Adres: ul. Krótka 2 19-500 Gołdap
Email: dkgoldap@o2.pl
Adres: (87) 615 08 03
Strona internetowa: http://www.kultura.mazury.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=61