Zasady przewożenia jedzenia w samolocie

Regularne linie lotnicze bardzo często w swojej ofercie mają bezpłatne przekąski lub dania. W tanich liniach lotniczych za posiłki i napoje musimy jednak zapłacić. Dlatego bardzo często pasażerowie podróżując samolotem zabierają ze sobą jedzenie na wypadek głodu. Jednakże część produktów spożywczych jest niedozwolona. Jakie jedzenie jest dopuszczalne w bagażu podręcznym ? O tym w poniższym artykule.

 

Lecąc tanimi liniami lotniczymi nie mamy darmowych przekąsek, natomiast możemy skorzystać z płatnego bufetu. Regularne linie lotnicze natomiast  oferują różnego rodzaju posiłki w zależności od trasy i godziny wylotu – może to być śniadanie, lunch, obiad czy kolacja razem z napojami takimi jak herbata, kawa, napoje alkoholowe czy bezalkoholowe. Dodatkowo regularne linie lotnicze dają możliwość rezerwacji posiłków specjalnych takich jak: bezglutenowe, wegetariańskie, koszerne czy dla dzieci. Należy jednak zgłosić posiłki podczas rezerwacji lub nie później niż 72 godziny przed planowanym lotem. W pierwszej klasie lub klasie biznes istnieje dodatkowa opcja wyboru dania z kilku propozycji przystawek, dań głównych czy deserów.

 

Zasady przewożenia żywności

Istnieją przepisy celne, które jasno określają zasady przewożenia żywności głównie podczas podróżowania spoza krajów UE do krajów członkowskich Unii. W czasie lotów na ww trasie zakazuje się posiadania w bagażu podręcznym owoców i warzyw oraz produktów pochodzenia zwierzęcego jak nabiał czy mięso.
Ważne jest aby przed podróżą zapoznać się z przepisami celnymi kraju docelowego oraz krajów tranzytowych.
Jeżeli chodzi o podróżowanie w obrębie krajów członkowskich Unii to większość linii lotniczych zezwala na przewożenie żywności zapakowanej w oryginalne opakowanie z datą przydatności do spożycia. Należy pamiętać, że w bagażu podręcznym możemy przewozić maksymalnie 1 litr płynów pakowanych w pojemnikach o 100 ml pojemności.

 

Co możemy zabrać w bagażu podręcznym ?

W bagażu podręcznym możemy zabrać:
– ciasto domowe
– przekąski w postaci stałej jak chrupki, chipsy, batony, cukierki
– kiełbasy, wędliny czy konserwy mięsne
– owoce, warzywa
– przyprawy orientalne w postaci płynnej do 100 ml
– słoiki z przetworami w postaci płynnej do 100 ml
-sery typu parmezan

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *