W jakie ciekawe miejsca możemy polecieć z Warmii i Mazur? Co proponuje jedyny port lotniczy w tym regionie?

Jest kilka połączeń, które mogą cieszyć się szerokim zainteresowaniem. Z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury są dostępne kierunki takie jak Kolonia, Londyn, a od 14 maja również Dortmund. Ciekawym, wakacyjnym połączeniem stanie się z pewnością  kierunek Burgas (od 19.06.2018), który będzie idealnym miejscem na kilkudniowy odpoczynek lub wakacje z dziećmi. 

Powodzeniem powinien również cieszyć się Lwów, który pojawił się od 27 marca. Lwów może być interesujący szczególnie dla tych mieszkańców regionu, którzy mają ukraińskie korzenie. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu we wtorek i sobotę przez przewoźnika narodowego PLL LOT , który na pokładzie będzie przewoził 78 pasażerów. Bilety można kupić już od 239 zł w obie strony.

Przewiduje się, że z połączenia do Lwowa skorzystają nie tylko osoby pragnące zwiedzić te piękne miasto ale i osoby podejmujące pracę w Polsce. Połączenie w obu kierunkach otwiera możliwość obejrzenia pięknych stron Lwowa z prawdziwą historią ale i daje możliwość zetknięcia się z walorami polskich mazur, jezior i wielu innych atrakcji dostępnych w Polsce.

Lotnisko Szymany od 1996 roku obsługiwało ruch cywilny a do końca 2005 roku pełniło funkcję lotniska cywilnego wraz z lotniskiem wojskowym. Od grudnia 2005 roku uzyskało pełen status lotniska cywilnego Port Lotniczy w Szymanach i w latach 2007-2013 uległo gruntownej przebudowie i stało się terminalem pasażerskim w pełni klimatyzowanym i obsługującym połączenia  krajowe, międzynarodowe oraz czarterowe. Jako jedyny port lotniczy na Warmii i Mazurach, położone jest w odległości ponad 50 km od centrum Olsztyna. Od 2016 roku figuruje pod oficjalną nazwą Port lotniczy Olsztyn-Mazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *