Spóźniłeś się na lot

Biegniesz próbując zdążyć na samolot bo wiesz, że już jesteś spóźniony. Okazuje się, że Twój samolot jednak już odleciał i nie masz złudzeń, co do tego, że źle obliczyłeś czas na dotarcie do lotniska. Co zrobić dalej i jak najlepiej przygotować się na taką sytuację?

 

Wyścig z czasem

Nie ma uniwersalnych, zapisanych zasad na uniknięcie spóźnienia, które zdarzają się przecież każdemu. Jedyną, najbardziej odpowiednią metodą jest przyjazd nawet zbyt wczesny na lotnisko. Zasada lepiej być dużo wcześniej niż spóźnić się o minutę jest idealnie trafioną w tym przypadku ideą. Jeśli planujemy podróż miejskim transportem to warto dużo wcześniej sprawdzić rozkład autobusów, pociągów oraz dodatkowo zorientować się w rozkładzie lotniska.

 

Samolot poczeka czy nie?

Odwieczne pytanie osób spóźnionych. Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli będziesz pod bramką na styk, pasażerowie w kolejce będą uczynni i Cię przepuszczą oraz pracownik lotniska sprawnie wszystko przeprowadzi jest szansa na ratunek. Jeśli jednak na tym etapie pojawią się przeciwności losu niestety Twój samolot odleci bez Ciebie. Jeśli nadałeś swój bagaż wcześniej to musisz zawiadomić jak najszybciej obsługę naziemną o zaistniałej sytuacji, gdyż w przeciwnym wypadku, Twoja walizka poleci bez Ciebie.

 

Zmiany w bilecie

Jeśli jesteś zmuszony do zmiany na swoim bilecie, zwrotu lub przebukowania musisz się liczyć z tym, że o warunkach korekt i rezygnacji decyduje dana linia lotnicza. Dlatego warto przed zakupem biletu zapoznać się z wymogami i zasadami linii lotniczej, którą będziesz podróżował. Wszelkie informacje powinny być dostępne na stronach internetowych lub w biurze obsługi klienta. W niektórych liniach lotniczych bilety po niższej cenie są bezzwrotne. Dlatego zawczasu jeśli wiesz, że istnieje duże ryzyko, że możesz się spóźnić wybieraj taką linię, która oferuje więcej możliwość w razie sytuacji nie stawienia się na lotnisku lub opóźnień.

 

Spóźnienie przy tranzycie

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest podróż z przesiadkami zakupiona na jednym bilecie/rezerwacji. Wówczas przewoźnik zapewni nam odpowiednie alternatywne połączenie. Jeśli natomiast wybrana przez Ciebie rezerwacja jest rozdzielona na kilka opcji, wówczas przewoźnik nie ma obowiązku zapewnienia Ci dalszej pomocy. Przed dokonywaniem wyboru pamiętaj możesz wybrać większy komfort i bezpieczeństwo (jedna rezerwacja) lub w kuszącej cenie ale mniej pewnie (lot kombinowany).

> Sprawdź opóźniony lot a rekompensata.

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *