Podróż z dzieckiem

Wybierając się w podróż z maluchem samolotem warto przemyśleć co możemy ze sobą zabrać, z jakich ulg i przywilejów możemy skorzystać. Czy wózek dziecięcy możemy zabrać ze sobą bezpłatnie? Czy są obniżki na cenę biletu dla dziecka?

 

Jeśli chodzi o tradycyjne linie lotnicze większość przywilejów dla rodziców z maluchami jest bezpłatnych, natomiast w przypadku tanich linii lotniczych za część z nich będziemy musieli zapłacić.

 

Taniej dla dzieci do 2 roku życia

Dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia muszą w trakcie podróży przebywać na kolanach osoby dorosłej. Bilet dla dziecka jest znacznie tańszy lub bezpłatny, w zależności jaką linią podróżujemy. Należy jednak pamiętać, że otrzymując zniżkę dla dziecka pasażer nie może zabrać dodatkowego bagażu lub jego objętość jest bardzo ograniczona.

 

Kontrola bezpieczeństwa z pierwszeństwem

Przy kontroli można skorzystać z wejść przeznaczonych dla klasy biznes. Takie ułatwienie jest niezwykle pomocne, szczególnie kiedy kolejka jest długa a cierpliwość każdego malucha jest znacznie ograniczona.

 

Bagaż

Można zabrać ze sobą składany wózek, przeważnie typu parasolka i jest to najczęściej bagaż bezpłatny. W większości przypadków przed wejściem na pokład wózek jest zabierany od pasażera i chowany w luku. Do samolotu dziecko wnosimy na rękach. Po dotarciu samolotu do miejsca docelowego i lądowaniu,  zaraz po opuszczeniu samolotu pasażer podróżujący z dzieckiem otrzymuje z powrotem swój wózek.

W większości przypadków dorosły może zabrać dodatkowy bagaż podręczny dla dziecka (wyjątek stanowią tanie linie lotnicze).

 

Co zabrać ?

Wybierając się z dzieckiem w podróż należy ze sobą zabrać:

– jedzenie i picie – limity dotyczące przewozu produktów w płynie nie obejmują jedzenia i picia dla niemowląt

– ulubiony kubek, butelka, plastikowe sztućce

– wygodne rzeczy na czas podróży i na zmianę w razie zabrudzeń

– ulubioną zabawkę i kocyk

– podstawowe leki w razie gorączki, biegunki, plastry, pampersy i mokre chusteczki

 

Pamiętaj !

Noworodki przed ukończeniem pierwszego tygodnia a czasem nawet 2 tygodnia życia ( w zależności od linii) nie mogą podróżować samolotem. Powodem zakazu jest niski stopień rozwojowy organizmu, gdyż układ krążenia i układ oddechowy są zbyt słabe aby poradzić sobie ze zmianą ciśnień jaka następuje podczas startu i lądowania samolotu. Zaleca się aby dziecko miało przynajmniej 3 miesiące. Dodatkowo ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne lepiej unikać dużych skupisk ludzi. W trakcie całego lotu dziecko przebywając na pokładzie, w zamkniętej przestrzeni oddycha tym samym powietrzem co inni pasażerowie i jest dużo bardziej narażone na bakterie, wirusy czy infekcje.

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *