Pierwsza podróż z dzieckiem

Przygotowanie dziecka do pierwszego lotu samolotem to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Istotne znaczenie ma wiek dziecka. Jeśli planujemy podróż z kilkulatkiem, ważne jest aby zapoznać go z zasadami panującymi na lotnisku. W poniższym artykule pojawią się wskazówki co warto wziąć ze sobą oraz jak oswoić pociechę z zupełnie nowym doświadczeniem.

 

Pierwszy lot dla dziecka to nowe przeżycie, które czasami jest niezwykle stresujące. Warto przed planowanym wyjazdem odpowiednio je do tego przygotować.

 

Oswajanie z pierwszym lotem

Jeśli Twoje dziecko nigdy wcześniej nie poruszało się innymi formami transportu niż samochodem, warto jest wybrać się na przejażdżkę, żeby pokazać jakie zasady panują podczas podróży różnymi środkami komunikacji publicznej. Niezwykle ważne jest też oswojenie dziecka z towarzystwem osób obcych.

W miarę możliwości warto wybrać się na wycieczkę na lotnisko, aby pokazać malcowi budynek, startujące samoloty i otoczenie wokół. Można opowiedzieć lub kupić ilustrowaną książeczkę jak wygląda cały lot, odprawa czy wnętrze samolotu.

> Sprawdź odprawa biletowo-bagażowa Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

 

Na lotnisku i w samolocie

Dziecko, szczególnie najmłodsze nie powinno się nudzić. Na czas podróży warto jest zabrać ulubione zabawki, gry planszowe, karty oraz bajki. Najlepiej spędzony czas dla dziecka to czas wspólnie spędzony z rodzicami. Dobrze abyśmy pamiętali o ulubionych przekąskach.

 

Zabawki i zabawy w podróży

Najmłodszym dzieciom wystarczy Twoja obecność, grzechotka czy materiałowa książeczka.

Dla starszaków, którym energii nie brakuje można zaproponować :

– tablet z ulubionymi filmami lub bajkami (zabierz słuchawki i kabel USB, w wielu samolotach możesz podłączyć ładowanie),

– nową zabawkę, którą nie bawiło się do tej pory

– pacynki, które będą opowiadać o wspaniałych podróżach

– wspólną grę w wymyślanie słów: ostatnia litera wyrazu pierwszą kolejnego

– więcej fantazji: co by było gdyby: mieszkali w chmurach, byli pilotem statku kosmicznego itd.;

– kamień, papier, nożyczki

– grę w państwa i miasta lub statki

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *