Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

nhef

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o dziewięcioletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Obecnie jest realizowany w kinach studyjnych i lokalnych w 22 miastach w Polsce.

Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają go również uznani reżyserzy i aktorzy.

 

Na początku września foldery informacyjne z ofertą programową trafiają do szkół. Można je otrzymać również w kinie realizującym projekt. W folderach znajdują się sproblematyzowane opisy filmów pogrupowanych w cykle, które są dopasowane do różnych grup wiekowych.

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do czerwca raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy etc.) do wykorzystania w szkole. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

formularze zgłoszeniowe:

http://www.nhef.pl/edukacja/artykul.do?id=692

więcej informacji na stronie:

http://www.nhef.pl/

{youtube}6JD24W1uWV4{/youtube}

{youtube}SoAXH9LZ6Nw{/youtube}

{youtube}K2znXN0Oe5E{/youtube}

źródło: http://www.nhef.pl/