Nauka angielskiego podczas wycieczek

Współczesne życie przeciętnego Polaka coraz bardziej powiązane jest z turystyką. Nasi dziadkowie, a często nawet rodzicie – nie podróżowali tak dużo jak my. Otwarcie rynku, coraz większe możliwości i zwiększenie przeciętnego poziomu jakości życia wzbudziło w nas potrzebę podróżowania.

Ci którzy podróżują, wiedzą o tym dobrze, że ich dzieci jeszcze bardziej dadzą się porwać nurtowi globalizacji. Wiedzą, że znajomość angielskiego w przyszłości powinna być normą. Stąd też tak duża popularność firm, które poprzez wycieczki szkolne wprowadzają nowy rodzaj kursów nauki angielskiego, gdzie łączy się elementy programu turystycznego z programem językowym.

Oczywiście, w odniesieniu do nauki szkolnej prym wiodą wycieczki szkolne do Anglii jako głównego ośrodka w którym poznajemy angielski u podstaw, a także mamy możliwość zastosowania go w praktyce, nie tylko wśród rdzennych anglików (w samym Londynie rodowitych anglików jest niespełna 40%).

Wśród ofert językowych można przebierać. Niektóre z nich bardziej nastawione są na zapoznanie się z kulturą (wizyty w muzeum, zwiedzanie zabytków), inne, przypominają wczasy – podobne do znanych nam obozów czy kolonii, ale z większym naciskiem na edukację językową.

Nie zmienia to jednak faktu, że największym atutem takich wycieczek jest naturalna możliwość obcowania z językiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *