Miejsce w samolocie

Rezerwując bilet lotniczy, z pewnością zastanawiasz się jakie miejsce jest najlepsze. Odpowiedni
wybór miejsca może zdecydować o jakości Twojego lotu. Podpowiadamy na co zwrócić uwag

 

Przy oknie czy przy alejce

Wybór w dużej mierze zależy od Twoich preferencji. Jeżeli wybierasz się w długą podróż i planujesz spać to najlepiej zarezerwować miejsce przy oknie, gdzie będziesz mógł oprzeć głowę. Dodatkowym plusem wyboru tego miejsca jest możliwość oglądania niesamowitych widoków. Jeśli jednak jesteś osobą nadpobudliwą, a w chwilach stresu często korzystasz z łazienki to wybierz miejsce od strony alejki.

Miejsce w pierwszym rzędzie

Zaletą wyboru tego miejsca jest fakt, że catering dotrze do was jako jednych z pierwszych. Dodatkowym plusem jest to, że w razie potrzeby skorzystania z toalety, macie blisko. PO wylądowaniu samolotu nie będziecie musieli czekać w długiej kolejce pasażerów, tylko wyjdziecie jako jedni z pierwszych.

Odległość od toalety

Jeśli należysz do osób, które często mają mdłości podczas latania lub Twój pęcherz ma ograniczone możliwości to warto zajmować miejsce z przodu lub z tyłu samolotu, gdzie znajdują się toalety. Jeśli jednak cenisz sobie spokój i komfort wybierz miejsca na środku. Pasażerowie, którzy stoją w kolejkach często rozmawiają ze sobą a dodatkowo przy częstym otwieraniu drzwi od toalety może się zdarzyć, że nieprzyjemny zapach będzie do Ciebie dochodził i tym samym Ci przeszkadzał.

Jeśli jesteś wysoki

Osoby wysokie największy komfort odczuwają, gdy mają dużo miejsca i przestrzeni na wygodne rozłożenie nóg. Taką możliwość i 100 procentową pewność da Ci jedynie zakup biletu w klasie biznes. Istnieje też inne rozwiązanie. Rezerwując lot możesz sprawdzić jaki samolot będzie go obsługiwał, potem poszukać informacji w internecie i przyjrzeć się rozkładowi miejsc. Dzięki temu dowiesz się, które miejsca w maszynie są najwężej usytuowane.

Turbulencje i bezpieczeństwo

Jeśli chciałbyś najmniej odczuwać skutki turbulencji to miejsca nad skrzydłem będą dla Ciebie idealne. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa to miejsca z tyłu samolotu, od skrzydeł do ogona powinny Ci to zapewnić.

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *