Czarter jachtów na Mazurach

Jak można ciekawie spędzić wakacje czy zaledwie tylko kilka dni urlopu? Żeglowanie jachtem jest zdecydowanie świetnym pomysłem na odpoczynek wypełniony wieloma atrakcjami.  Jakie zalety ma żeglowanie i jakie miejsca najlepiej wybrać o tym w poniższym artykule.

 

Niezwykle ciekawym miejscem do żeglowania jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Żeglowanie na Mazurach to dość popularny sposób na to, by przez wakacyjne miesiące nacieszyć się wspaniałą pogodą, przy okazji podziwiając ląd z innej perspektywy. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich  jest obszarem niezwykle wyjątkowym, bogatym pod względem przyrodniczym, obfitym w wiele zabytków oraz pełna sportów wodnych i wędkarstwa. Jedne z większych atrakcji tego regionu są jeziora największe w Polsce Śniardwy (113,8 km²), Mamry (105 km²), oraz Niegocin, Orzysz, Jagodne, Tałty. Dodatkową zaletą regionu jest w pełni satysfakcjonująca czystość  jezior, gdyż zaliczana jest do I klasy czystości pod względem ekologicznym.

Snorkeling

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny podczas rejsu  najlepszą zabawą może okazać się pływanie z płetwami i maską. Wystarczy dopłynąć do jednej z ładniejszych zatoczek i wskoczyć do wody.  Snorkeling to najprostsza i najłatwiejsza forma nurkowania. Dzięki podwodnym podróżom możemy czasem znaleźć ciekawe okazy, będące gratką dla kolekcjonerów.

Wybierz się na jachty

Ponadto dodatkową atrakcją w niektórych portach są wypożyczalnie quadów, skuterów czy motorówek. Jest wiele pomysłów na urozmaicenie rejsu jachtem. Przykładową ofertą możesz znaleźć na stronie lokalnych wypożyczalni, np. http://czarter4u.pl.

Podróżując po Mazurach możesz wybrać oglądanie największych atrakcji poszczególnych miast przybrzeżnych. Jeśli jesteś smakoszem dobrej kuchni zawsze można dopłynąć do brzegu w celu skosztowania regionalnej kuchni. Gdyby w Waszych planach pojawiła się podróż z dziećmi to na początek dobrze byłoby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jedna w ważniejszych zasad to ta w której dzieci muszą pamiętać, że przy każdym kroku  na pokładzie muszą trzymać się stałych elementów jachtu. Dobrze jest też zapewnić dzieciom dużo atrakcji, zabrać ulubione gry planszowe i zabawki. Dobrze jest też zabrać coś ze sobą na wypadek wystąpienia choroby morskiej.  Często dzieci są prawdziwie zaciekawione działaniem przeróżnych sprzętów na pokładzie. Mogą dodatkowo nauczyć się prawidłowego żeglowania, węzłów czy szant.

W zdrowym ciele zdrowy duch. Aktywny wypoczynek powoduje, że ludzie wypoczywają lepiej. Korzystanie z uroków natury dodatkowo uspokaja. Nie ma nic lepszego niż korzystanie z Cudów Naszej Natury, jakimi są Mazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *