Apteczka w podróży samolotem

Bez względu czy lecimy na krótkie czy długie wakacje, w sezonie letnim czy zimowym, zawsze warto ze sobą zabrać odpowiednio wyposażoną apteczkę. W razie nagłych dolegliwości lepiej sięgnąć do bagażu niż szukać najbliższej apteki. Co warto ze sobą zabrać i co zrobić, gdy przed samym wyjazdem zachorujemy?

Wyjeżdżając na upragnione wakacje każdy z nas marzy aby były udane i bez żadnych komplikacji. Czasami jednak może się zdarzyć, że dopadnie nas przeziębienie, ból głowy czy ogólne złe samopoczucie. Dlatego warto ze sobą wziąć kilka rzeczy, które mogą nam się przydać w nagłych wypadkach. Poniżej lista najpotrzebniejszych lekarstw.

 

Co powinniśmy spakować do apteczki turystycznej?

– leki przeciwbólowe jak paracetamol, aspiryna itd.
– tabletki na ból gardła oraz kaszel
– termometr
– woda utleniona, octenisept lub inne środki odkażające
– antybakteryjny żel do rąk
– spray na owady oraz krem antyhistaminowy na ukąszenia
– plastry, bandaż, nożyczki i pęseta
– leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne, elektrolity (w razie znacznego odwodnienia)
– kremy do opalania
– krem przeciwgrzybiczny
– certyfikaty szczepień (jeśli posiadasz)

 

Przed wyjazdem

Przed wyjazdem warto również pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, które w razie poważniejszych dolegliwości pokryje wszelkie koszty związane z ewentualnym leczeniem. Pamiętajmy, że leczenie za granicą może być znacznie droższe więc lepiej wcześniej się ubezpieczyć.

> Sprawdź też ochrona ubezpieczeniowa

 

Jeśli choroba dopadnie nas przed wylotem

Nie ma nic przyjemnego w locie samolotem, jeśli zachorowaliśmy. Czasami jednak nie ma innej możliwości jak kontynuacja podróży bo mamy umówione spotkanie lub kończy nam się wykupiony pobyt za granicą. Jeżeli gorączkujemy i złe samopoczucie jest spowodowane stanem zapalnym lub przeziębieniem to możemy spróbować wsiąść do samolotu. Jeśli natomiast jest to infekcja wirusowa i podróżny może zarażać pasażerów to lepiej przenieść lot na inny termin. Jeżeli uznamy, że jesteśmy w stanie podróżować i zdecydujemy się na lot to nie ma gwarancji, że wejdziemy na pokład samolotu. Jeśli osoba kontrolująca na lotnisku uzna, że stan zdrowia pasażera nie jest stabilny i może zagrażać innym pasażerom to ma prawo do zatrzymania i zakazania dalszej podróży. Pamiętajmy, że w skrajnych przypadkach, zależnie od kraju i objawów, chory może zostać umieszczony w szpitalu i poddany kwarantannie.

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *