A może czarter katamaranu?

Według danych zebranych przez GlobeSailor na podstawie wielotnich danych o czarterze jachtów w europie katamarany stają się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że stocznie podwoiły swoje wysiłki i stworzyły jeszcze bardziej wygodne modele (Lagoon, Fountaine Pajot), czyniąc żeglowanie dwukadłubowcami dostępnym dla każdego. Niektórzy jednak wciąż wolą katamarany, które mogą płynąć znacznie szybciej, takie jak Catana lub TS 42, które zostały zaprojektowane pod kątem żeglarstwa regatowego.

Katamarany mają o wiele mniejszy przechył niż żaglowce jednokadłubowe. Dzięki temu bez obaw mogą podróżować nim osoby mniej doświadczone lub też podatne na chorobę morską.

Nie można pominąć też faktu, że mając niewielkie zanurzenie katamarany mogą podpłynąć bliżej wybrzeża. Można więc zrzucić kotwicę przy mniej dostępnych plażach i wpływać w ukryte zatoczki – z dala od tłumów turystów.

Ponadto, katamarany są wyposażone w dwa silniki, co – pomimo ich wielkości – czyni je bardziej wydajnymi i łatwiejszymi w sterowaniu.

Niektórzy żeglarze decydują się na czarter katamaranu wraz ze sternikiem i hostessą. Dzięki radom i usługom profesjonalnej załogi można w pełni cieszyć się wakacjami, zapewniając sobie maksymalny komfort. Na niektórych dwukadłubowcach istnieje też możliwość czarteru kabiny dla jednej lub dwóch osób, z pełnym wyżywieniem oraz z tradycyjnym programem szkolenia z nawigacji. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat rejsów, koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *